27.07.2018

30 липня- Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми - це злочин, жертвами якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки та діти потрапляють до рук торговців людьми як в своїх країнах, так і за кордоном.

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Складна економічна ситуація в країні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють розвитку цього явища

Торгівля людьми - другий за прибутковістю вид злочинної діяльності. Втягнення людей у торгівлю людьми з метою трудової експлуатації – найбільш поширений метод.

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем боротьби з торгівлею людьми з метою підвищення обізнаності громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і заохочення до захисту прав жінок, чоловіків і дітей з усього світу, які постраждали від цього злочину. 

Варто знати, що торгівля людьми – це найбільш швидко зростаюча кримінальна індустрія у світі, дохід від якої складає понад 150 мільярдів доларів США щороку.

Торгівля людьми – це нелегальна діяльність, яка включає в себе вербування, контроль та використання людей задля отримання вигоди від ïх експлуатаціï. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці.

За даними дослідження, проведеного на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ), з 1991 року понад 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми.
Серед відомих шляхів вербування:

шахрайські пропозиції роботи (42,5%)

продаж сім'єю (10,7%)

продаж друзями (4,3%)

хлопці-наречені (9,6%)

викрадення (4,4%)

міграція обманним шляхом (2,4%)

інше (4,6%)

Якщо  ви  стали жертвою торгівлі людьми, нелюдських умов працевлаштування чи експлуатації дитячої праці, звертайтеся на гарячу лінію організації за безкоштовним номером 527. Також вам допоможуть працівники поліції, міграційної служби, центрів вторинної правової допомоги, в соціальних службах: управління соціального захисту населення райдержадміністрації, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей.

 

НАЦІОНАЛЬНА БЕЗКОШТОВНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА КОНСУЛЬТУВАННЯ МІГРАНТІВ

527 та 0 800 505 501 – спеціалісти гарячої лінії надають консультації іноземцям, які перебувають в Україні та українцям, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону, а також надають поради та застереження щодо пошуків роботи за кордоном, а також можуть допомогти людям, які зазнали експлуатації за кордоном.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

 

527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні
Графік роботи гарячої лінії: пн-пт з 10:00 до 21:00, сб з 10:00 до 18:00

 

Для громадян, які перебувають на території Респібліки Польща! Щоб отримати консультацію – телефонуйте 0048 22 490 20 44

 

Урядова телефонна «гаряча» лінія 1545

          З метою зменшення випадків потрапляння громадян України у ситуацію торгівлі людьми в Україні функціонує Урядова «гаряча лінія» 1545, яка дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.

 

 Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України безкоштовні, дзвінки з мобільних телефонів оплачуються абонентами відповідно до тарифів оператора мобільного зв’язку.

 

Урядова «гаряча» лінія працює крім святкових днів та неділі за наступним графіком:

понеділок-п’ятниця з 8 до 21 години,  субота – з 8 до 19 години.

 

 

Управління соціального захисту населення

Ізмаїльської райдержадміністрації

Миргородська Олександра