07.11.2014

Аспекти патріотичного виховання молоді в районі розглянуто за круглим столом

У зв’язку з тим, що насьогодні питання патріотичного виховання молоді набує особливої актуальності та є пріоритетним напрямком розвитку сучасного суспільства, сьогодні, 7 листопада, в Ізмаїльській райдержадміністрації відбулось засідання круглого столу на тему “Реалізація державної молодіжної політики: аспекти патріотичного виховання”.  Вела захід т.в.о. голови райдержадміністрації Алла Старцева, яка у вступному слові зазначила, що в Ізмаїльському районі в цьому напрямі проводиться систематична робота з боку як освітніх, виховних, спортивних, культурних закладів та установ, так і з боку громадськості, які мають спільну мету – прищепити дітям з раннього віку любов до героїчного минулого свого народу, до його культури, мови, традицій та звичаїв, фізичної культури та спорту. Про те, як практично ці аспекти впроваджуються та наскільки є результативними, розповіли представники відділу культури райдержадміністрації, відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти та активісти молодіжної організації “Здравий імпульс”.

Досить жвавим та дискусійним видалось спілкування за круглим столом.

Деякі невтішні статистичні дані надав головний спеціаліст відділу  у справах сім’ї, молоді та спорту Геннадій Барков. В школах району займається близько 5400 учнів, з яких лише 2219, що складає 41 %, займаються в основній групі, решта дітей займається в спецгрупах – 1329 дітей (24.6%), в групах з мінімальним фізичним навантаженням - 1429 учнів (26.4%) чи взагалі не відвідують уроки фізкультури – 134 (2.3%).

Не дивлячись на такі цифри, в районі створено та успішно працює 19 шкільних колективів фізкультури, 18 сільських, 2 ДЮСШ, 4 клуби з карате, 1 футбольний клуб в селі Кирнички “Олімп”, спецклас з вільної боротьби в с. Кам’янка.

На засіданні круглого столу також відбулось знайомство із молодіжною організацією «Здравий Імпульс». Про діяльність своєї організаціїрозповів активіст молодіжної групи Олег Калошин. За півтора року свого існування група організувала більш 50-ти різних заходів туристичного, спортивного, екологічного, соціального формату, спрямованих на популяризацію тверезого та здорового образу життя та виховання любові до рідного краю, постійно проводяться зустрічі і відкриті семінари для молоді. У планах активістів «Здравого Імпульсу» розширення сфери своєї діяльності в районі, співпраця з районними відділами та службами у цьому напрямку.

Слід зазаначити, що  перед освітніми закладами стоїть не менш складне та відповідальне завдання – виховати високоморальне, національно-свідоме підростаюче покоління, патріотів своєї Батьківщини. Як зазначила методист районного методкабінету Мурсалімова І.І., у 18 навчально-виховних закладах району проводяться уроки Захисту Вітчизни, працюють 44 гуртки військово-патріотичного напрямку, вже традиційно проводяться декади патріотичного виховання, присвячені річниці Збройних Сил України, місячники громадсько-патріотичного  виховання, присвячені перемозі у Великій Вітчизняній Війні, загальношкільні тематичні лінійки, уроки мужності, круглі столи.

Відділ культури райдержадміністрації,  в свою чергу, через урочисті заходи, концерти, тематичні вечори, через роботу бібліотечних філій також прищеплюють молоді любов до рідної культури, почуття національної самопошани і гідності, повагу до державних та національних символів, національних свят  і традицій, повагу до Конституції України.

В цьому контексті присутніми було відзначено про встановлення Президентом України Петром Порошенко свята   День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня, з метою вшанування мужності та героїзму захисників  незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу,  сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи  громадськості.

Голова Громадської ради при Ізмаїльській райдержадміністрації Валентин Ілікчієв беручи активну участь в обговоренні, розповів про те, яку роботу в цьому напрямку безпосередньо проводять члени громадської організації «Ізмаїльська Спілка ветеранів Афганістану». За його словами, нещодавно спільно з міською ветеранською організацією було ініційовано відкриття в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав’я зали бойової слави з постійно діючою експозицією, присвяченої Великій Вітчизняній війні та Афганській війні, яка має на меті збереження історичної пам’яті та виховання патріотизму у підростаючого покоління. 

На завершення, члени круглого столу відзначили, що ця тема є дійсно нагальною, наболілою, що окрім виховної роботи, яка проводиться соціальними закладами, необхідно також вирішувати проблеми практичної готовності обороноздатності молоді у випадку  потреби захисту Батьківщини.